Do jakiego lekarza iść z zaburzeniami erekcji?

Bez kategorii 0 comments

Wielu panów wstydzi się mówić o własnych kłopotach z erekcją, zatem leczy się na swoją rękę. Bezowocnie. Jednak szybka ocena oraz leczenie pierwotnej dolegliwości, jaka przyczyniła się do problemów w sypialni, może błyskawicznie zlikwidować tenże kłopot oraz spowodować, iż mężczyzna będzie się mógł cieszyć dobrym życiem płciowym. Erekcja bądź kłopoty z nią niezwykle wiele mówią o pełnej sprawności mężczyzny, zarówno owej fizycznej, jak również umysłowej.

Co to jest oraz jakie są przyczyny schorzeń erekcji?

Zaburzenia erekcji określane są przeważnie jako niezdolność osiągnięcia oraz zachowania wzwodu członka wystarczającego do zadowalającego odbycia stosunku płciowego. Niejednokrotnie towarzyszy im indywidualny ból oraz trudności w relacji z partnerem seksualnym. Odmienne nazwy napotykane w literaturze przedmiotu to: zakłócenia wzwodu, choroba erekcyjna, męskie schorzenie erekcyjne i uważane teraz za nieodpowiednie ze względu na własną niejednoznaczność oraz pochodzące z wykorzystania – zaburzenia potencji lub impotencja. Podstawowym efektem zaburzenia erekcji jest zmniejszona wydajność seksualna mężczyzny, jaka doprowadza do spadku jego pewności siebie, natomiast co za tymże idzie zupełnie zmniejszy ich aktywność seksualną. Oddziałuje to również na normalne działanie mężczyzny, natomiast w dalszej konsekwencji może spowodować do rozpadu związku. Ze względu na zakłopotanie oraz uczucie wstydu w wypadku pierwszych kłopotów z impotencją panowie niejednokrotnie niesłusznie zwlekają ze zgłoszeniem się do specjalisty.

Do jakiego specjalisty udać się po pomoc?

Impotencja to kłopot, o jakim panowie niechętnie rozmawiają ze specjalistą. Unikanie tematu nie pozwala jednakże na zidentyfikowanie przyczyny ani na wykorzystanie leczenia. Należałoby zatem pamiętać, iż zaburzenia erekcji to jeden spośród licznych kłopotów medycznych oraz z pewnością specjalista nie będzie się niczemu dziwił oraz podejdzie do własnego problemu rzeczowo. Lekarz rodzinny po zebraniu wywiadu zweryfikuje, czy impotencja może pochodzić ze schorzeń ogólnoustrojowych bądź być rezultatem stosowania środków. Kiedy za problemy odpowiadają elementy niepołączone z psychiką, najlepiej skorzystać z pomocy lekarza seksuologa. Lekarz tenże rozpatruje kłopoty seksuologiczne od strony lekarskiej oraz zdrowotnej. Zaleca badania diagnostyczne, żeby wyeliminować dolegliwości, mogące pośrednio oddziaływać na wydajność seksualną. Sprawdza również, czy środki stosowane na posiadające zaburzenia, nie pogarszają działania płciowego i w razie konieczności, zaleca środki na receptę, jakie usprawniają proces erekcji.

Lekarz od spraw męskich – urolog

Schorzeniami układu moczowo-płciowego zajmuje się specjalista urolog, lecz należy pamiętać, iż urologia leczy jedynie fizjologiczne przyczyny impotencji panów. Konsultacja w gabinecie lekarza obejmuje wywiad, oględziny zmian patologicznych oraz w poszczególnych wypadkach badania per rectum. Urolog może zrobić również badanie USG jąder oraz naczyń krwionośnych miednicy, jakie pozwalają na przykład na rozpoznanie niewłaściwego ukrwienia ciał jamistych prącia.

Czym zajmuje się androlog?

Dziedziną spokrewnioną z urologią jest andrologia. Specjalizacja owa zajmuje się zaburzeniami fizjologicznymi męskich organów płciowych. Androlog w przeciwieństwie do urologa koncentruje się na mężczyznach. Jego odpowiednikiem w wypadku pań jest ginekolog. Takiego specjalistę można odwiedzić w razie schorzeń działania bądź chorób rozwojowych układu seksualnego, jakie nie mają ścisłego związku z układem moczowym. Lekarz może pomóc w wypadku choroby na tle genetycznym, naczyniowym lub endokrynologicznym (hormonalnym).

Sprawdź również https://viagra.edu.pl/